Under 11 Surrey Prep Schools Football Cup
HomeThe CompetitionThe Main DrawThe Plate DrawContact DetailsPast Winners

The Main Draw

Preliminary Round matches should be played by 15 September 2018

Round 1 matches should be played by 22 September 2018

Quarter-Final matches should be played by 3 November 2018

Semi-Final matches should be played by 10 November 2018

The Final will be played on 17 November 2018


Main Draw 2018  (results below table)

    Prelim Round                  Round 1                   1/4 Finals                    Semi-Finals                    Final                       2018 Champions

  Bishopsgate        
 

 

       
 

 

Bishopsgate 

     

Royal Russell

 

 

     

 

Royal Russell 

 

     

 

Parkside 

 

 

     
   

 

King's College 

   

Lanesborough 

 

 

 

   

 

King's College 

 

 

   

 

King's College

 

 

 

   
 

 

King's College 

 

   

Cumnor House 

 

 

 

   

 

Cumnor House 

 

 

   

Falcons 

   

 

   
     

 

Chinthurst 

 

Cranmore 

   

 

 

 

 

Cranmore

 

 

 

 

Reigate St.M's 

 

 

 

 

 
 

 

Danes Hill 

 

 

 

Danes Hill 

 

 

 

 

 

 

Danes Hill

 

 

 

 

Aldro 

 

 

 

 

 
   

 

Chinthurst 

 

 

 

Micklefield

 

 

 

 

 

 

Longacre 

 

 

 

 

 

Longacre

 

 

 

 

 
 

 

Chinthurst

 

 

 
 

 

   

 

 
 

Chinthurst 

   

 

 
       

 

Barrow Hills 

       

 

 
       

 

 
 

The Hawthorns 

   

 

 
 

 

   

 

 
 

 

The Hawthorns 

 

 

 

Hoe Bridge 

 

 

 

 

 

 

 Belmont

 

 

 

 

Belmont 

 

 

 

 

 
   

 

Hall Grove 

 

 

King's House 

 

 

 

 

 

 

Willington 

 

 

 

 

Willington 

 

 

 

 

 
 

 

Hall Grove 

 

 

 
Hall Grove

 

 

 

 

 

 

Hall Grove 

 

 

 

 

Staines Prep 

   

 

 

 
     

 

Barrow Hills 

 

 Banstead

   

 

   

 

St. Andrew's

 

 

   

St. Andrew's

 

 

 

   
 

 

Barrow Hills 

 

   

Barrow Hills  

 

 

 

   

 

Barrow Hills

 

 

   

Shrewsbury Hs

 

 

 

   
   

 

Barrow Hills 

   

Downsend

 

 

     

 

Downsend 

 

     

Milbourne L. 

 

 

     
 

 

Downsend  

     
 

 

       
 

 

Rokeby

       
           


Results

Preliminary Round

Belmont 4 - 2 Hoe Bridge
Willington 2 - 1 King's House
St. Andrew's 8 - 0 Banstead 
Barrow Hills 3 - 2 Shrewsbury House (AET) 
King's College 3 - 0 Lanesborough
Danes Hill 2 - 1 Aldro
Cranmore 1 - 0 Reigate St. Mary's
Hall Grove 11 - 0 Staines Prep
Longacre 3 - 1 Micklefield
Cumnor House 1 - 0 Falcons
Royal Russell 9 - 1 Parkside
Downsend 5 - 2 Milbourne Lodge


Round 1

The Hawthorns 4 - 0 Belmont
Downsend 3 - 2 Rokeby
Barrow Hills 2 - 1 St. Andrew's
Hall Grove 3 - 2 Willington
King's College 3 - 0 Cumnor House
Chinthurst 6 - 1 Longacre
Danes Hill 1 - 0 Cranmore
Bishopsgate 1 - 0 Royal Russell

1/4 Finals

Barrow Hills 4 - 1 Downsend
Chinthurst 2 - 1 Danes Hill
King's College 5 - 1 Bishopsgate
Hall Grove ? - ? The Hawthorns

Semi Finals

Barrow Hills 5 - 1 Hall Grove
Chinthurst 2 - 0 King's College

Final

Barrow Hills 1 - 0 Chinthurst 

 

HomeThe CompetitionThe Main DrawThe Plate DrawContact DetailsPast Winners